C-стаклени влакна Висока пресврт предиво

Краток опис:

C-стаклени влакна висок пресврт предиво е пресврт предиво импрегнирани со хемиски материјали.


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на еден од предиво од светски познати брендови c-стаклени влакна висок пресврт во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички c-стаклени влакна предиво висок пресврт направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика .

 

C-стаклени влакна Висока пресврт предиво

 

Материјал

C-стакло висок пресврт предиво импрегнирани со хемиски материјали

 

предност

Отпорна на алкали и добра издржливост на истегнување, линеарна густина и добра обработливост.

 

апликација

Тоа е идеали материјали во индустриски ткаенина, мелење тркало итн

 

Технички датум

спецификација тип дијаметар еден влакна (цт) линеарна густина (tex) Издржливост на истегнување (N / Tex) Твист (S)
CH100 C 11 или 13 100 > 0,6 100
CH132 C 13 132 > 0,6 100
CH264 C 13 264 > 0,6 100
CH330 C 13 330 > 0,6 100
CH440 C 13 440 > 0,6 100
CH528 C 13 528 > 0,6 100
CH660 C 13 660 > 0,6 100

 

◆ Пакување

со картонска кутија или палети

6360547254280955153700680

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа