Фиберглас мрежа за мозаик

Краток опис:

Фиберглас мрежа за мозаик е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој.


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познати брендови фиберглас мрежа мозаикот во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички мозаик фиберглас мрежа, фиберглас мрежа за камен, мозаик фиберглас мрежа, засилен фиберглас мрежа, засилување фиберглас мрежа направени во Кина и се е бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

фиберглас мрежаза мозаик

 

◆ Опишете

Фиберглас мрежа мозаик е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој.

 

◆ specifica ција

Материјал: C-стакло фиберглас предиво

Слој: алкално отпорни слој

5мм × 5mm, 75g / m2,5mm × 5mm, 110g / m2,4mm × 5mm, 130g / m2, 5 мм × 5mm, 145g / m2, 4mm × 4mm, 160g / m2 итн 

Ширина: 285mm, 300mm или не според потребата на клиентот

Должина: 50M, 100M, 200M, 300, итн 600M.800M

 

◆ предност

На решетката е редовна и рамен, така што тоа може да се држи подобро на мозаикот или камен, бидејќи ние произведуваме предиво фиберглас од нас самите, така што можеме да го контролираат квалитетот подобро и нашата работа е квалификуван.

Ние користиме високо квалитетни алкално отпорни слој, така што на решетката е многу силна, а нашите слој може да се комбинираат со лепак многу убаво, така што на решетката може да се држи на мозаикот или камен совршена.

 

◆ пакет

Секоја ролна во пластична кеса или термички смалуваат со етикета

цевка 2 или 3 инчи хартија

Со картонска кутија или палети

6360547404964501928379482

 

◆ апликација

Се користи на задниот дел од мозаикот и камен како засилување.

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 10 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион