Самолепливи фиберглас мрежа / стаклени влакна мрежа за GRC и заработувачка по акција модел

Краток опис:

Самолепливи фиберглас решетката е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој и авто-лепило лепак. Таа е наменета за комплициран модел, на пример, за покривање GRC и заработувачка по акција моделот, итн


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познати брендови самолепливи фиберглас мрежа во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички самолепливи фиберглас мрежа направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

Самолепливи фиберглас мрежа / стаклени влакна мрежа за GRC и заработувачка по акција модел

 

◆ Опишете

Самолепливи фиберглас решетката е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој и авто-лепило лепак. Таа е наменета за комплициран модел, на пример, за покривање GRC и заработувачка по акција моделот, итн

 

 

◆ Спецификација

Материјали: C-стакло фиберглас предиво

Слој: алкално отпорни слој и авто-лепило лепак.

Решетката големина: 4x4mm, 4x5mm, 5x5mm, итн

Тежина: 90g / m2, 110g / m2, 125g / m2, 145g / m2,152g / m2,160g / m2, итн

Ширина: 38inch, 1M, 1.2m, итн

Должина: 20 милиони, 45 милиони, 90M, 153, 150ft, 300ft итн

Многу мекост и многу леплива самолепливи фиберглас мрежа:

4x5mm (6x5mesh / инчи) 89g / m2; 4x5mm (6x5mesh / инчи) 140g / m2; 4x4mm (6x6mesh / инчи) 160g / m2.

Ширина: 38inch, 1M, 1.2m, итн

Должина: 20 милиони, 45 милиони, 90M, 153, 150ft, 300ft итн

 

◆ предност

По користењето на нашите производи, тоа нема лесно да булбус или неуспехот лепило во 72hours.

 

◆ пакет

Секоја ролна во пластична кеса или термички смалуваат со етикета, цевка 2 инчи хартија. 

Со картонска кутија или палети.

6360547278498174149777555

 

◆ квалитет

Ние користиме високо квалитетни алкално отпорни слој и лепило лепак, тоа е многу важно

А. мрежа може да се поправат многу силна и предиво од стаклени влакна не е лесно да се движи или да испадне

B.The самолепливи фиберглас мрежа има добар карактер на лепило и тоа може да се чуваат долго време, во исто време на решетката е лесно да unroll, тоа е затоа што нашите лепило лепак е особено и совршена.

 

◆ апликација

Користи за сложени модел, на пример, за покривање GRC и заработувачка по акција моделот, итн

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни