Фиберглас Drywall Заедничката Mesh касета

Краток опис:

Фиберглас drywall заеднички решетката лента е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој и авто-лепило лепак. Тоа е фиберглас мрежа лента наменета за употреба со фуги за зајакнување на гипс картон зглобовите, поправка drywall, итн


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познати брендови фиберглас drywall заеднички мрежа лента во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички стикери фиберглас мрежа лента направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

Фиберглас Drywall Заедничката Mesh касета

 

◆ Опишете

Фиберглас drywall заеднички решетката лента е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој и авто-лепило лепак. Тоа е фиберглас мрежа лента наменета за употреба со фуги за зајакнување на гипс картон зглобовите, поправка drywall, итн

 

 

◆ Спецификација

Материјали: C-стакло фиберглас предиво

Слој: алкално отпорни слој и авто-лепило лепак.

Mesh големина: 8x8mesh / инчи, 8x6mesh / инчи, 9 × 9mesh / инчи,

Тежина: 60g / m2, 65g / m2, 70 g / m2, 75g / m2, итн

Ширина: 5cm, 10cm, 15cm, 2inch, 3inch, 4inch итн

Должина: 20 милиони, 45 милиони, 90M, 153, 150ft, 300ft итн

 

◆ предност

Одлично алкално отпор, висока затегнувачка цврстина, добар карактер на лепило

 

◆ пакет

Секоја ролна во пластична кеса или термички смалуваат со етикета, 2 инчи или цевка од 3 инчи хартија. 

Со картонска кутија или палети

6360547300970600046380770

 

◆ квалитет

Ние користиме високо квалитетни алкално отпорни слој и лепило лепак, тоа е многу важно

А. мрежа може да се поправат многу силна и предиво од стаклени влакна не е лесно да се движи или да испадне

B.The фиберглас drywall заеднички лента има добар карактер на лепило и тоа може да се чуваат долго време, во исто време, на снимката е лесно да unroll, тоа е затоа што нашите лепило лепак е особено и совршена.

Зошто да не одберете нас 4)

 

◆ апликација

Користење со фуги за зајакнување на гипс картон зглобовите, поправка drywall, итн

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп