Отпорна на алкали фиберглас мрежа (со ZrO2)

Краток опис:

отпорни на алкали фиберглас мрежа (со ZrO2) е ткиво од AR фиберглас предиво (со ZrO2 содржина на повеќе од 14.6%), и обложени со алкално отпорни слој.


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познати брендови алкално resistat фиберглас мрежа (со ZrO2) во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички ZrO2 фиберглас мрежа, фиберглас алкални отпорни на решетката, фиберглас мрежа ZrO2, ар фиберглас мрежа направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

отпорна на алкали фиберглас мрежа (со ZrO2)

 

◆ Опишете

отпорни на алкали фиберглас мрежа (со ZrO2) е ткиво од AR фиберглас предиво (со ZrO2 содржина на повеќе од 14.6%), и обложени со алкално отпорни слој.

 

◆ Спецификација

Материјали: C-стакло фиберглас предиво

Слој: алкално отпорни слој

Решетката големина: 4mm × 4mm, 4mm × 5mm, 5 мм × 5mm, 8мм × 8 милиметри, 10mm × 10mm итн

Тежина: 75 ~ 300 г / м2

Ширина: 1M, или 1,2 милиони се во согласност со потребата на клиентот

Должина: 50M, 100M, 200M, 300, 800м итн

Боја: бела, портокалова, сина, црвена, итн

 

◆ предност

Одлично отпорна на алкали

 

◆ пакет

Секоја ролна во пластична кеса или термички смалуваат со етикета

цевка 2 или 3 инчи хартија

Со картонска кутија или палети

6360547315002203071962850

 

апликација

Се користи како зајакнување на ѕид, кров GRC или други градежни материјали,

6360547316432393962995303

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 10 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи