Отпорна на алкали фиберглас мрежа (без ZrO2)

Краток опис:

отпорни на алкали фиберглас мрежа (без ZrO2) е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој.


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на еден од светски познати брендови алкално отпорни фиберглас мрежа (без право на ZrO2) во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички фиберглас мрежа отпорна на алкали, алкално отпорни фиберглас ткаенина, алкална отпорни фиберглас мрежа, обложени фиберглас решетката направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

отпорна на алкали фиберглас мрежа (без ZrO2)

 

◆ Опишете

отпорни на алкали фиберглас мрежа (без ZrO2) е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој

 

◆ Спецификација

Материјал: C-стакло фиберглас предиво

Слој: отпорна на алкали слој

Решетката големина: 2.85mm × 2.85mm, 4mm × 4mm, 4mm × 5mm, 5 мм × 5mm, 8мм × 8 милиметри, 10mm × 10mm итн

Тежина: 50 ~ 300 г / м2

Ширина: 1M, или 1,2 милиони се во согласност со потребата на клиентот

Должина: 50M, 100M, 200M, 300, 800м итн

Боја: бела, портокалова, сина, црвена, итн

 

◆ предност

Одлично алкално отпор

 

◆ пакет

Секоја ролна во пластична кеса или термички смалуваат со етикета

цевка 2 или 3 инчи хартија

Со картонска кутија или палети

 

◆ контрола на квалитетот

A. Ние користиме високо квалитетни отпорни на алкалии слој, така што решетката фиберглас имаат добри карактеристики на алкално отпорни на решетката е силна и таа е фиксна многу фирма (не е лесно да се движи)

 BBThe решетката е редовна и јасно, бидејќи ние произведуваме предиво фиберглас од нас самите, така што квалитетот е под контрола и нашиот работник е обучен

C.Each тек е цврста и мазна, тоа изгледа убаво

6360547407212053862748943

 

◆ апликација

Се користи како зајакнување на ѕид, кров GRC, мозаик, камен или други градежни материјали.

6360547316432393962995303

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 10 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион