Оган Retardent Fiberglss Mesh / EIFS фиберглас мрежа

Краток опис:

EIFS фиберглас мрежа

отпорност на пожар фиберглас мрежа / отпорност на пламен мрежа

Оган retardant фиберглас мрежа / пламен retardant фиберглас мрежа

Тоа е проткаена со C-стакло фиберглас предиво, и обложени со слој отпорни на оган.


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познати брендови отпорни на оган fiberglss мрежа во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички огноотпорна фиберглас мрежа, отпорни на оган фиберглас мрежа ткаенини, EIFS фиберглас мрежа направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

EIFS фиберглас мрежа

отпорност на пожар фиберглас мрежа / отпорност на пламен мрежа

Оган retardant фиберглас мрежа / пламен retardant фиберглас мрежа

 

◆ Опишете

Тоа е проткаена со C-стакло фиберглас предиво, и обложени со слој отпорни на оган.

 

◆ Спецификација

Материјал: C-стакло фиберглас предиво

Слој: отпорни на оган слој

големина на решетката: 6 × 6mesh / инчи

Тежина: 122g / m2,152g / m2,160g / m2,200g / м2 итн

Ширина: 9.5inch, 38inch, 48inch или во согласност со клиенти ќе им треба

Должина: 150ft итн

Боја: бела, портокалова, сина, црвена, итн

 

◆ пакет

Секоја ролна во пластична кеса со етикета

цевка 2 или 3 инчи хартија

Со картонска кутија или палети

6360547278498174149777555

 

◆ квалитет contral

A. Ние користиме високо квалитетни отпорни на оган слој, така што решетката фиберглас има добри Карактеристиките на отпорни на оган 

зошто не одберете нас 3) -1зошто не одберете нас 3) -2

B.The решетката е мека и силна, на решетката е фиксна многу фирма (не е лесно да се движи)

Зошто да не одберете нас 2)

C.The решетката е редовна и јасно, бидејќи ние произведуваме предиво фиберглас од нас самите, така што квалитетот е под контрола и нашиот работник е обучен

D.Each тек е цврста и мазна, тоа изгледа убаво

6360547407212053862748943

 

◆ пријава место

Се користи во EIFS (надворешни изолација и Заврши системи)

6360547282052641063422101

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи