Самолепливи фиберглас мрежа касета

Краток опис:

Самолепливи фиберглас мрежа лента е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој и авто-лепило лепак. Таа е наменета за употреба со фуги за зајакнување на гипс картон зглобовите, поправка drywall, итн


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познати брендови самолепливи фиберглас мрежа лента во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички самолепливи фиберглас мрежа лента направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

Самолепливи фиберглас мрежа лента

 

◆ Опишете

Самолепливи фиберглас мрежа лента е ткиво од C-стакло фиберглас предиво, и обложени со алкално отпорни слој и авто-лепило лепак. Таа е наменета за употреба со фуги за зајакнување на гипс картон зглобовите, поправка drywall, итн

 

◆ Спецификација

Материјали: C-стакло фиберглас предиво

Слој: алкално отпорни слој и авто-лепило лепак.

Големина на решетката: 9 × 9mesh / инч, 4x5mm, 5x5mm, 10 * 10, итн

Тежина: 60g / m2, 65g / m2, 70 g / m2, 75g / m2, 90g / m2, итн

Ширина: 48mm, 5см, 76mm, 10см, 15см, 20см, 2inch, 3inch, 4inch итн

Должина: 20 милиони, 45 милиони, 90M, 153, 150ft, 300ft итн

 

◆ предност

Одлично алкално отпор, висока затегнувачка цврстина, добар карактер на лепило

 

◆ пакет

Секоја ролна во пластична кеса или термички смалуваат со етикета, 2 инчи или цевка од 3 инчи хартија. 

Со картонска кутија или палети

6360547300970600046380770

 

◆ квалитет

Ние користиме високо квалитетни алкално отпорни слој и лепило лепак, тоа е многу важно

А. мрежа може да се поправат многу силна и предиво од стаклени влакна не е лесно да се движи или да испадне

B.The самолепливи фиберглас мрежа лента има добар карактер на лепило и тоа може да се чуваат долго време, во исто време, на снимката е лесно да unroll, тоа е затоа што нашите лепило лепак е особено и совршена.

Зошто да не одберете нас 4)

 

◆ апликација

Користење со фуги за зајакнување на гипс картон зглобовите, поправка drywall, итн

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи