Хартија Drywall Заедничката касета

Краток опис:

Заеднички хартија лента е хартија лента со центар браздата, произведени со полиран и засилен хартија влакна за да се обезбеди подобро прилепување. Таа е наменета за употреба со фуги за зајакнување на гипс картон зглобовите и ќошиња пред бојадисување, texturing или wallpapering.

 

 


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познатиот бренд фиберглас drywall заеднички хартија лента во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички drywall заеднички хартија лента направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

Заеднички хартија drywall касета

 

◆ производ Опис

Заеднички хартија лента е хартија лента со центар браздата, произведени со полиран и засилен хартија влакна за да се обезбеди подобро прилепување. Таа е наменета за употреба со фуги за зајакнување на гипс картон зглобовите и ќошиња пред бојадисување, texturing или wallpapering.

 

◆ Спецификација

Материјал: Засилени хартија влакна

Боја: бела

Димензии: 2 "(5 см) x250 (76.2m), 50mmx75m, 50mmx150m ...

 

◆ предности и бенефиции

 

* Касета е изработена од специјален вткаени хартија со дополнителна сила на истегнување за да се спречи кинење, брчки или истегнување.

 

* Хартија влакна полиран за подобро прилепување.

 

* Касета има прецизно се исти центар браздата за лесно и прецизно апликации агол.

 

* Со голема влажна и сува сила, интензитетот на сува е ≥6.5KN / M, Интензитетот на влажни е ≥2.5KN / M.

 

* Двоен трска, заедничкиот сила е повисока, минималната адхезија влакна не е помал од 50%.

 

* Ласерски перфорација или игла тип перфориран, пропустливост е добро, ефикасно да се избегне пилинг и слојот.

 

 

◆ пакет

Секоја ролна во белата кутија.

Со картонска кутија или палети

6360547300970600046380770

 

◆ главната употреба

Дизајнирано за да се зајакне и да се скрие на зглобовите и аглите, лесно да ги реши проблемите на зглобовите

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили