C-стаклени влакна предиво пресврт

Краток опис:

C-стакло предиво влакна пресврт е импрегниран со хемиски материјали.


детали за производот

Тагови производ

 

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на еден од влакна предиво пресврт на светски познати брендови в-стакло во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички c-стаклени влакна предиво пресврт направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

C-стакло стаклени влакна предиво пресврт

 

◆ Материјал

C-стаклени влакна предиво пресврт импрегнирани со хемиски материјали

 

◆ предност

Отпорна на алкали и добра издржливост на истегнување, линеарна густина и добра обработливост.

 

◆ апликација

Тоа е идеали материјали во фиберглас ткаење ткаенина, ремени, јажиња, цевки, мелење тркало, итн.

 

◆ Технички датум

спецификација тип дијаметар еден влакна (цт) линеарна густина (tex) Издржливост на истегнување (N / Tex) Твист (S)
C50 C 11 50 > 0.45 30 ~ 50
C67 C 11 67 > 0,45. 30 ~ 50
C100 C 11 или 13 100 > 0.45 30 ~ 50
C134 C 13 134 > 0.45 30 ~ 50
C260 C 13 260 > 0.45 30 ~ 50
C300 C 13 300 > 0.45 30 ~ 50

 

◆ Пакување

Со картонска кутија или палети

6360547254280955153700680

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце