C-стаклени влакна скитнически

Краток опис:

C-стаклени влакна скитнически е направен од стотици C-стаклени влакна импрегнирани со хемиски материјали, тоа е без пресврт


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на еден од светски познати брендови c-стаклени влакна скитнически во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички влакна скитнически C-стакло направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

C-стаклени влакна скитнически

 

◆ Опишете

C-стаклени влакна скитнически е направен од стотици C-стаклени влакна импрегнирани со хемиски материјали, тоа е без пресврт

 

◆ карактер

висока јачина

Алкално и киселина отпорни

Ние контрола на напредна технологија, па нашите производи има помалку fuzz и тоа е добра обработливост

 

◆ Технички датум

спецификација тип дијаметар еден влакна (цт) ldensity (tex) Издржливост на истегнување (N / Tex)
CR200 ~ 1200 C 13 200 ~ 1200 > 0,3

 

◆ Пакување

со картонска кутија или палети

6360547266490441757681568

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен 

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи