AR стаклени влакна скитнически

Краток опис:

AR (алкално отпорни) фиберглас скитнически е направен од стотици AR-стаклени влакна (ZrO2 со содржина на повеќе од 14,6% импрегнирана со хемиски материјали, тоа е без пресврт.


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познати брендови AR фиберглас скитнически во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички бази ressitant фиберглас скитнически, AR стаклени влакна скитнически, алкално скитнически отпорни на стаклени влакна направени во Кина и се е бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

AR стаклени влакна скитнически

 

◆ Опишете

AR (алкално отпорни) фиберглас скитнически е направен од стотици AR-стаклени влакна (ZrO2 со содржина на повеќе од 14,6% импрегнирана со хемиски материјали, тоа е без пресврт.

 

◆ карактер

Одлично отпорна на алкали

 

◆ Технички датум

спецификација тип дијаметар еден влакна (цт) ldensity (tex) Издржливост на истегнување (N / Tex) ZrO2 (%)
AR200 ~ 1200 AR 13 200 ~ 1200 > 0,3 14,6

 

◆ Пакување

со палета

6360547274904616104718328

 

◆ Други:

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни