AR стаклени влакна предиво пресврт

Краток опис:

AR (отпорна на алкали) фиберглас пресврт предиво е предиво пресврт со ZrO2 содржина на повеќе од 14.6%, а импрегнирани со хемиски материјали.


детали за производот

Тагови производ

QUANJIANG е еден од водечките производители и добавувачи на една од светски познати брендови AR фиберглас пресврт предиво во Кина, добредојде да се купи на големо или на кориснички AR стаклени влакна пресврт предиво, алкално ressitant фиберглас пресврт предиво, алкално ressitant стакло предиво влакна пресврт направени во Кина и да добијат своите бесплатен примерок од нашата фабрика.

 

AR стаклени влакна предиво пресврт

 

◆ Опишете

AR (отпорна на алкали) фиберглас пресврт предиво е предиво пресврт со ZrO2 содржина на повеќе од 14.6%, а импрегнирани со хемиски материјали.

 

◆ карактер

одлични отпорна на алкали.

 

◆ Технички датум

спецификација тип дијаметар еден влакна (цт) линеарна густина
 (tex)
Затегнувачка цврстина
    (N / Tex)
Twist
(S)
ZrO2 (%)
AR50 AR 11 50 > 0.45 30 ~ 50 14,6
AR67 AR 11 67 > 0,45. 30 ~ 50 14,6%
AR100 AR 11 или 13 100 > 0.45 30 ~ 50 14,6%
AR134 AR 13 134 > 0.45 30 ~ 50 14,6%
AR260 AR 13 260 > 0.45 30 ~ 50 14,6%
AR300 AR 13 300 > 0.45 30 ~ 50 14,6%

 

◆ Пакување

со картонска кутија

6360547254280955153700680

 

◆ Други

ФОБ пристаниште: Ningbo Порт

Мали примероци: слободен

Дизајн на купувачи: Добредојдовте

Минимална цел: 1 палети

Време на испорака: 15 ~ 25 дена

Начин на плаќање: 30% T / T во напредна, 70% T / T, по копирање на документи или L / C

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион