Пач за поправка на повеќе површини за електричен штекер

Краток опис:

Ламиниране на 2 квадратни решетката од гипс картон обложена со лепило.

Пач за поправка на повеќе површини за електричен штекер


 • Мал примерок:Бесплатно
 • Дизајн на клиентите:Добредојдовте
 • Минимална нарачка:1 палета
 • Пристаниште:Нингбо или Шангај
 • Термин на плаќање:Депонирајте 30% однапред, салдо 70% T/T по пратката со копија од документи или L/C
 • Време на испорака:10 ~ 25 дена по добивањето на уплатата на депозитот
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Квадратна мрежеста лента за гипс картон со високолепливо лепило на база на гума е ламинирано на друг квадрат од мрежеста лента за гипс картон со високолепливо лепило на база на гума.Овој лепенка има облога на едната страна од решетката на гипс картон со високолепливо лепило на база на гума.

  ◆ Спецификација:

  7"x7" мрежна лепенка за гипс картон

  Материјали за лепенка за поправка на повеќе површини за електричен штекер:

  * Мрежеста лента за drywall

  Ламинирани во дијамантски модел

  * Јасна постава

  Предности и придобивки:

  * Самолеплив

  * Ја поправа оштетената површина до 6” (15,2 см)

  * Закрпа за соединение продира за супер-силна поправка

  * Ултра тенок за полесно мешање со постоечката површина

  * Одлично за агли, агли и кривини

  Пакет:

  2 лепенки во картонска кеса или на барање на купувачот

  Упатство за употреба:

  Чекор 1: Излупете ја заштитната подлога изложувајќи го лепилото и центрирајте го на оштетената површина.Цврсто притиснете го винилскиот лепенка за да се поправат површините кои целосно ги покриваат оштетувањата и најмалку 1/2” или повеќе подалеку од површината.

  01

  Чекор 2: Нанесете доволно соединение за крпење на гипс или гипс за поправка на гипс или гипс за целосно и рамномерно да ја покриете перфорираната крпеница и 2" до 3" подалеку од работ.

  02

  Чекор 3: По сушењето, изматете со песок ако е потребно.Повторете ги чекорите 2 и чекор 3.

  03

  Други:

  ФОБ порта: порта Ningbo

  Мали примероци: бесплатно

  Дизајн на клиентите: добредојде

  Минимална нарачка: 10000 парчиња

  Време на испорака: 25 ~ 30 дена

  Услови за плаќање: 30% T/T во однапред, 70% T/T по копија од документи или L/C


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи